Sosyal Sorumluluk Projeleri

Ana Sayfa / KURUMSAL / Sosyal Sorumluluk Projeleri
Sosyal Sorumluluk Projeleri
Tasarruf Ediyorum

‘TASARRUF EDİYORUM’ PROJESİ

Enerji varlıklarının günümüzde hızlı bir şekilde tükenmesi, Türkiye’nin enerji konusunda dışa bağımlı bir ülke olması ve bunun ekonomimize ciddi bir yük oluşturması, enerji tasarrufunun gelişmiş ülkelerde hem bireylerin hem de kurumların sosyal bir sorumluluk olarak değerlendirilmesi nedeniyle ÇEDAŞ, Tasarruf Ediyorum projesini hayata geçirdi.

ÇEDAŞ, tasarruf ediyorum projesi ile enerji tasarrufu hakkında düzenlediği eğitim seminerleri, yarışmalar ve kampanyalar ile enerji tasarrufu hakkında toplumsal bilinç oluşturmayı hedefliyor.

AMAÇ

-Enerji savurganlığının önlenmesi hakkında farkındalık oluşturmak

- Günlük yaşam konforundan ve üretimden herhangi bir kayıp olmadan enerjinin etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak

-Enerji kaynaklarının daha bilinçli kullanılması konusunda farkındalık oluşturmak

- Enerjinin evde, okulda ve iş yerlerinde alınacak küçük tedbirlerle gereksiz yere kullanımını engellemek

ETKİNLİKLER

Sivas, Tokat ve Yozgat’ta elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.  (ÇEDAŞ) tarafından, 2016 yılında başlatılan ‘Tasarruf Ediyorum’ projesi kapsamında, Sivas, Tokat ve Yozgat’ta yaklaşık 5 bin ilkokul ve ortaokul öğrencisine ‘Enerji Tasarrufu ve Tasarruf Yöntemleri’ konulu eğitim seminerleri verildi.

-ÇEDAŞ tarafından kamu hizmeti veren kuruluşlara enerjinin etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla ‘Enerji Yönetimi’ konulu eğitim seminerleri verildi.

-ÇEDAŞ tarafından Sivas, Tokat ve Yozgat’ta İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik ‘Enerji Tasarrufu’ konulu ödüllü resim yarışması düzenlendi.

-Enerji tasarrufu hakkında farkındalık oluşturmak için ÇEDAŞ hizmet bölgesindeki muhtarlara ve vatandaşlara enerji tasarrufuna büyük katkı sağlayan LED Ampul dağıtımı yapıldı.

PLANLAMALAR

- ‘Tasarruf Ediyorum’ projesi kapsamında Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 2016 yılına göre, 2017 yılında en fazla elektrik tasarrufu yapan ilk 10 aileden 2018 yılında 1’inci ailenin 3.000 kilovatsaat, 2’nci ailenin 2.000 kilovatsaat, 3’üncü ailenin 1.000 kilovatsaat, 4’üncü ve 5’inci ailenin 500 kilovatsaat, diğer ailelerin ise 200 kilovatsaatlik elektrik tüketimlerini ÇEDAŞ üstlenecek.

- 2016 yılında öğrencilere yönelik düzenlenen ‘Enerji Tasarrufu ve Tasarruf Yöntemleri’ konulu eğitim seminerlerine 2017 yılında daha da fazla öğrenciye ulaşılacak şekilde devam edilecek.

-Enerji tasarrufuna yönelik toplumsal bilinç oluşturacak etkinlikler düzenlenecek.
Enerji Verimliliği
Enerjimizin verimli kullanımına yönelik farkındalığı artırmak ve tasarruf bilincini aşılamak için Sivas, Tokat, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullarda eğitimler verilmekte ve yine tasarruf merkezli ödüllü resim yarışmaları düzenlenmektedir


Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları