ÇEDAŞ’ta bayram izinleri iptal edildi.

ÇEDAŞ, bayram süresi boyunca olası muhtemel elektrik kesintilerine en hızlı şekilde müdahale edebilmek ve müşteri memnuniyetinin sağlanması amacıyla arıza onarım personellerine yönelik izinleri kaldırdı.

Genel Müdür AKBOĞA, elektriğin sıradan bir günde bile hayati önem taşıdığını özellikle insanların böyle bir bayram gününde mağdur olmamaları için izinlerin iptaline yönelik karar aldıklarını ve personelin bu doğrultuda 24 saat esasına dayalı çalışmaya devam edeceğini bildirdi.

ÇEDAŞ’TAN BAYRAMDA 450 PERSONELE 7/24 GÖREV EMRİ

186 ALO ENERJİ HATTI HAZIR KITA

Sivas, Tokat ve Yozgat İllerinde 52 bin km² alanda yaklaşık 900 bin aboneye elektrik dağıtımı yapan ÇEDAŞ bayram süresi boyunca 24 saat esasına dayalı çalışacak, özellikle müşteri memnuniyetinin sağlanması amacıyla talepler Alo 186 Enerji hattı ile alınarak sahada bulunan personellere aktarılacak, şebeke online olarak SCADA üzerinden takip edilecek ve gerekli çalışmalar aksatılmadan yerine getirilecek.

Alo 186 Enerji Hattı, 2016 yılı ilk yarısında ayda ortalama 33.898 adet çağrıya yüzde 89’luk oranda cevap verdi. Bu oranın daha iyi seviyelere ulaşması amacıyla çalışmalar hız kesmiyor.

ÖNCELİK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

BAKIM ve YATIRIM ÇALIŞMALARI İLE KESİNTİ SAYILARI HER GEÇEN GÜN AZALIYOR

Sorumluluk bölgesi genelinde yaklaşık 43 bin km hat uzunluğuna sahip ÇEDAŞ SCADA sistemini de devreye alarak şebekeyi uzaktan izliyor, kontrol ediyor ve arıza durumunda elektrik kesintisini kumanda merkezinden kısa süreler içerisinde giderebiliyor. Ayrıca; ÇEDAŞ Genel Müdürü AKBOĞA, arıza onarım personelince düzenli olarak hatların tarandığını ve bakıma ihtiyaç bulunan bölgelerde bakım çalışmalarını aksatmaksızın yaptıklarını ifade etti.

Genel Müdür AKBOĞA, geçtiğimiz günlerde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yayınlamış olduğu Piyasa Gelişim Raporunda ÇEDAŞ’ın 21 dağıtım şirketi içerisinde müşteri başına bildirimli ve bildirimsiz ortalama kesinti süresinin en az olduğu şirket olarak listede ilk sırayı aldığını, yeni yatırımlarla her geçen gün daha iyiye gidildiğini ve müşteri memnuniyeti konusunda azami gayretin gösterileceğini söyledi. Ayrıca Genel Müdür Akboğa, bayramda da müşterilerimizin mağdur olmaması amacıyla ekiplerimizi 24 saat esasına dayalı çalışmayla görevlendirdik, amacımız bayram süresi boyunca kesinti yaşanmaması ve olası muhtemel arızaların en kısa sürede giderilmesidir dedi.

DÖRT GÜN BOYUNCA İZİNLERLE BİRLİKTE PLANLI KESİNTİLERDE İPTAL

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), rutin uygulamanın dışına çıkarak tüketicilerinin kesintisiz ve kaliteli enerji akışı sağlamak için yürüttüğü yatırım çalışmalarına Ramazan Bayramı boyunca ara verme kararı aldı. Bu çalışmalar için yapılacak kesintiler ileriki tarihlere alındı. ÇEDAŞ saha ekipleri, 4 günlük bayram süresince 24 saat esasına dayalı hizmet vermeye devam ederken, yatırım çalışmaları ise müşteri memnuniyeti için bayram süresi boyunca 4 günlük tatile girdi.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları