04.05.2016 Tarihli Basın Toplantısı

ÇEDAŞ GENEL MÜDÜRÜ AKBOĞA TOKAT’TA

ÖNCELİK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.(ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili basın mensuplarına bilgi verdi. Düzenli olarak bölge ziyaretlerinde bulunduğunu ve bu ziyaretleri artırarak bölgelerin talep ve sorunlarını yerinde incelediğini belirten Akboğa, İl İşletme Müdürü ve İlçe İşletme Şefleri ile bir araya gelerek saha çalışmaları hakkında toplantı düzenledi.

ÇEDAŞ olarak öncelikli amaçlarının; sorumluluk alanı Sivas, Tokat ve Yozgat İllerinde müşteri memnuniyetinin sağlanarak, kaliteli ve sürekli enerji verme olduğunu belirten Akboğa, ayrıca tüketicilerin yaşam kalitesini artırıcı, farkındalık yaratıcı projeler gerçekleştirerek sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeyi hedefliyoruz dedi.

TOKAT’TA ARIZA SAYISI %75 AZALDI

ENERJİ KESİNTİLERİ UNUTULDU

Genel Müdür Ahmet Sait Akboğa, 2 inci Uygulama Dönemi içerisinde yapılan yatırımlarla Tokat İlinde arıza sayılarının %75 azaldığını söyledi. 2010 yılında AG (Alçak Gerilim) – OG’de (Orta Gerilim) 24.433 adet kesinti yaşanmışken, 2015 yılında 6.050 adet kesintinin yaşandığını, 3 üncü Uygulama Dönemi yatırımlarıyla kesinti sayılarının daha aşağıya indirileceğini belirtti.

ÇEDAŞ’LA HER SOKAK AYDINLIK

MÜŞTERİLERİN %99’U MEMNUN

ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, sokak aydınlatma sıkıntılarının çözümü amaçla “Her Sokak Aydınlık” projesinin başladığını anlattı:

“Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. müşteri ile birebir iletişim sağlamayı, ihtiyaç ve taleplerini yerinde çözmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda müşterilerden gelen aydınlatma taleplerin çözümünün şirket için önemli olduğuna değinen Akboğa, “Her Sokak Aydınlık” sloganıyla Tokat İlinde yanmayan aydınlatma lambasının kalmayacağını ifade etti.

ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa, geçtiğimiz aylarda Enerji ve Tabi Kaynakları Bakanlığı ile TEDAŞ Genel Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu “Genel Aydınlatma Yönetmeliği Kapsamında Yapılması Gereken Çalışmalar” konulu Antalya toplantısında ÇEDAŞ’ın tüm dağıtım şirketlerinin en iyisi olarak listede yerini aldığını ve aydınlatma konusunda müşterilerin %99’unun memnun olduğu, daha iyi olabilmek için şirket olarak azami gayretin gösterildiğini söyledi.

ACİL MUHTAR HATTI

ÇEDAŞ, (346) 858-5858 numaralı çağrı merkezinde, mahalle ve köy muhtarları için “Acil Muhtar Hattı”nı devreye soktu. Bu sayede muhtarlar çağrı merkezini aradıklarında ayrıcalık tanınıyor,  sisteme erişim kolaylığı sağlanıyor.  Bu çalışma ile il merkezlerindeki mahalle muhtarlarının tamamının iletişim bilgileri sisteme dahil edildi. Verilerine ulaşılan köy muhtarlarının da sisteme dahil edilme işlemini hızlı bir şekilde yaptıklarını belirten ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa, muhtarların şirket için önemli ve itici bir güç olduğuna değindi.

ÇEDAŞ’IN TEKNOLOJİK VE SAHA YATIRIMLARI HIZ KESMİYOR

ÇEDAŞ TOKAT’A DEĞER KATIYOR

Şirket 2010-2015 yıllarını kapsayan 2 inci Uygulama Dönemi içerisinde bölge genelinde 400 Milyon TL’yi aşan yatırım gerçekleştirdi. Bu dönemde Tokat ilinde şebeke yatırımları, teknolojik yatırımlar (SCADA, Coğrafi Bilgi Sistemi, OSOS vb.) inşaat, demirbaş, sayaç vb. yatırımlarla yaklaşık 120 Milyon TL’yi bulan yatırım gerçekleştirildiğini belirten Akboğa, 2016-2020 yıllarını kapsayan döneminde ise yaklaşık 150 Milyon TL yatırım yapmayı planladıklarını ifade etti. Ayrıca yeni yapılacak yatırımlarla Tokat İlinde büyük yatırımcı kuruluş olarak ciddi istihdam oluşturduklarını, ülke ekonomisine katkı vermeye devam edeceklerini söyledi.

Yapılan Yatırımlara özetle şu şekilde değinen Genel Müdür Akboğa,

Tokat Merkezde sigara fabrikası, GOP Üniversitesi Taşlı Çiftlik Kampüs arası (Turhal yolu) refüj aydınlatması, Fatih Camii önü (Sivas Yolu) işeri sosyal tesisleri arası refüj aydınlatması başta olmak üzere Turhal, Zile, Erbaa, Niksar gibi büyük ilçelerde de refüj aydınlatmaları tamamlanarak devreye aldık.

Tokat Merkez, Erbaa, Turhal, Niksar, Zile, Almus İlçelerinde kapalı sistem dağıtım merkezleri tesis edilerek modern dağıtım merkezleri Tokat iline kazandırıldı, ayrıca; Pazar, Artova, Reşadiye ve Çamlıbel Dağıtım Merkezlerinin de kapalı devre modern dağıtım merkezlerine dönüşümü için çalışmalar başlatıldı.

Kırsalda 32 yeni Enerji Nakil Hattı tesisi tamamlandı, yaklaşık 70 adet köy ve kasabının şebeke yenileme işleri yapıldı.

Genel Müdür Ahmet Sait Akboğa, Tokat çevre yolu aydınlatma projesinin hazır olduğunu, konuya ilişkin protokollerin yapılması amacıyla Karayolları 7. Bölge Müdürlüğüne gerekli bilgi ve belgelerin aktarıldığını, ihale ve yer tesliminin tamamlanarak Karayolları Bölge Müdürlüğünün izni ile bu aydınlatma yatırımını Tokat İline kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

SCADA DMS/OMS PROJESİ

UZAKTAN ŞEBEKE KONTROLÜ DEVREDE

ÇEDAŞ ONLİNE TAKİPTE

Şirketin 2012 yılında başlatmış olduğu Entegre Bilişim Sistemleri (EBS) projesi ile SCADA DMS/OMS (Supervisory Control And Data Acquisition) hayata geçirdiklerini ifade eden Akboğa, Tokat’ın Enerji Nakil Hatları (ENH) uzaktan izlediklerini, kesintilere müdahale edebildiklerini, ring şebeke bulunan bölgelerde saha personelinin arızaya müdahale etmesinden önce kesintilerin önüne geçildiğini ifade etti. Ayrıca; 7 gün 24 saat esasına dayalı çalıştırdıkları SCADA birimi ile online almış oldukları verileri saha elemanlarına aktararak şebekenin yük durumunu analiz edip bu doğrultuda aksiyon aldıklarını söyledi.

Genel Müdür Akboğa, müşteri memnuniyetinin şirket için çok önemli olduğunu ve bu doğrultuda teknolojik yatırımların hızını kesmeden devam edeceğini belirterek, dağıtım merkezlerine montaj ettikleri modem ve tekrar kapamalı röleler ile uzaktan açma-kapama yapabildiklerini böylelikle arızaların tespitinde geçen sürelerin minimize edildiğine değindi.

AHMET SAİT AKBOĞA KİMDİR?

Elektrik Elektronik Mühendisi ve İşletme Mastırı yapan Ahmet Sait Akboğa, 10 yılı aşkın bir süre Ankara’da TEDAŞ Genel Müdürlüğünde çalıştı. Daha sonra Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nda (EPDK) görev yapan 40 yaşındaki Akboğa, Elektrik Dağıtım özelleşmeleri ile birlikte Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş'de (DEDAŞ) Sistem İşletme Direktörlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı, Diyarbakır İl Müdürlüğü, Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Burdur İl Müdürlüğü ve Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulunan Akboğa, 2016 yılı Ocak ayı itibariyle Çamlıbel Elektrik Dağıtım Anonim Şirketine Genel Müdür olarak göreve başladı.  

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları