ÇEDAŞ’TAN SİVAS MERKEZ MUHTARLARINA ZİYARET

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.(ÇEDAŞ), muhtarlarla koordinasyonu artırarak saha planlamalarında daha etkin olmayı hedefliyor. Bu kapsamda ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Sivas Merkez mahalle muhtarları ile biraraya geldi.

Muhtarlar Derneği’nde düzenlenen toplantıya Çamlıbel Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinden Genel Müdür Ahmet Sait Akboğa, Sistem İşletme Direktörü Cengiz Kuzucuoğlu, Yatırım Direktörü Akif Ertüzün, İnsan Kaynakları Direktörü Kazım Şeker, Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç ile 60 mahalle muhtarı katıldı.

ÇEDAŞ, muhtarlarla koordinasyonu artırarak, muhtarların talep, görüş ve önerilerden yararlanmak istiyor. ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa şöyle konuştu:

Toplantının adına iletişim koordinasyonu diyoruz. ÇEDAŞ’ın yapacağı saha yatırımlarında muhtarlar etkin bir rol oynuyor, bu doğrultuda yatırım planlaması yapmak istiyoruz. Gizli çalışanlarımız muhtarlardır.”

ÇEDAŞ’LA HER SOKAK AYDINLIK

ÇEDAŞ Genel Müdürü Sait Akboğa, muhtarlarla toplantılarda sokak aydınlatmalarında sıkıntılar olduğunun tespit edildiğini ve bu amaçla “Her Sokak Aydınlık” projesinin başladığını anlattı:

“Çamlıbel Elektrik Dağıtım müşteri ile birebir iletişim sağlamayı, ihtiyaç ve taleplerini yerinde çözmeyi hedefliyor. Bu nedenle demokrasinin temel taşlarından, mahallerinde seçilmiş olan, tüketicilerimizin köy ve mahalle temsilcisi konumunda bulunan muhtarlarımıza özel önem vermekteyiz. Özelleştiği ilk yıllardan bugüne geleneksel hale getirilen Mahalle ve Köy Muhtarları toplantılarında vatandaş taleplerini muhtarlardan dinleyerek notlar alınmış, yerinde çözümler üretilmiştir. Bu toplantılarda ortak temel sorunu olan sokak aydınlatmalarında büyük sıkıntıların olduğunu tespitleri yapılmış ve şirketimiz tarafından özel bir ekip oluşturarak “Her Sokak Aydınlık” sloganıyla muhtarlarla işbirliği halinde sorumluluk bölgesi tamamını taramıştır. Tüketicilerimizin müşteri memnuniyetini en üst düzeyde karşılanmıştır.”

ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa, geçtiğimiz aylarda Enerji ve Tabi Kaynakları Bakanlığı ile TEDAŞ Genel Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu “Genel Aydınlatma Yönetmeliği Kapsamında Yapılması Gereken Çalışmalar” konulu Antalya toplantısında ÇEDAŞ’ın tüm dağıtım şirketlerinin en iyisi olarak listede yerini aldığını ve bu başarıda muhtarların itici güç olarak katkısının olduğunu söyledi.

ÇEDAŞ,  “Her Sokak Aydınlık” sloganı ile bölgesine ilişkin tüm aydınlatma şikayet ve taleplerinde göstermiş olduğu hassasiyet ile müşteri memnuniyeti en üst seviye taşıyor.

ACİL MUHTAR HATTI

ÇEDAŞ, Genel Müdürlük merkezinde kurduğu (346) 858 5858 numaralı çağrı merkezinde, mahalle ve köy muhtarları için de “Acil Muhtar Hattı”nı devreye soktu. Bu sayede muhtarlar çağrı merkezini aradıklarında ayrıcalık tanınıyor,  sisteme erişime kolaylığı sağlanıyor.  Bu çalışma ile il merkezlerindeki mahalle muhtarlarının tamamının iletişim bilgileri sisteme dahil edildi. Verilerine ulaşılan köy muhtarlarının da sisteme dahil edilme işlemini hızlı bir şekilde yaptıklarını belirten ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa, yapılan bu toplantıda bilgilerin ile bir kez daha kontrol edildiğini söyledi.

ÇEDAŞ’IN TEKNOLOJİK VE SAHA YATIRIMLARI HIZ KESMİYOR

2010-2015 Yıllarını kapsayan 2. uygulama dönemi içerisinde EPDK tarafından belirlenen yatırım yükümlülüğünü yerine getirdiklerini ve 2016-2020 yıllarını kapsayan 3 üncü uygulama dönemi içerisinde EPDK tarafından belirlenen yaklaşık 500 Milyon TL yatırımın ise hızlı bir şekilde yapılarak gerçekleştirileceğini belirten Genel Müdür Akboğa, geçmiş uygulama dönemi içerisinde yapılan yatırımlarla elektrik kesinti süre ve sayılarının en aza indirgendiğini, 3 üncü uygulama dönemi içerisinde yapılacak yatırımlarla kesinti süre ve sayılarının minimize edileceğini söyledi. ÇEDAŞ Yatırım Direktörü Akif Ertüzün de bölgede yapılan çalışmaları anlattı.

Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç,  yapılan iletişim koordinasyon toplantısının faydalı olduğunu, ÇEDAŞ ile geçmiş dönemlerde de sorunsuz bir çalışma ortamı yaşadıklarını ve devamlılığını sağlayacaklarını belirterek Genel Müdür Akboğa’ya teşekkür etti.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları