ÇEDAŞ ‘Enerji Timleri’ Tokat’ta kesintisiz enerji için 7/24 görev başında

Kış mevsiminde 7/24 sahada olan ÇEDAŞ’ın ‘Enerji Timleri’ adını verdiği arıza onarım bakım ekipleri, olumusz hava koşulları nedeniyle Tokat’taki enerji nakil hatlarında oluşan arızalara anında müdahale ederek kaliteli ve kesintisiz enerji için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), kış mevsiminde hizmet bölgesi Tokat’taki müşterilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Tokat’ta etkili olan kar yağışı ve şiddetli rüzgar nedeniyle meydana gelen arızalara İş Güvenliği ve Sağlığı kurallarını gözeterek müdahale eden Enerji Timleri sürekli enerji arzı noktasında yoğun çaba harcıyor.

Tokat’ta yaşanan elektrik arızaları ve çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan ÇEDAŞ Tokat İl İşletme Müdürü Muhammed Akif Ertüzün,  “ÇEDAŞ Tokat İl Müdürlüğü sorumluluk sahasında etkili olan ve hız saatle 80 kilometreyi bulan şiddetli rüzgar ve kar yağışı sebebiyle bazı bölgelerdeki elektrik dağıtım şebekelerinde iletken kopması, direk devrilmesi gibi arızalar meydana gelmiştir. Arızaların büyük çoğunluk şebekelerimizin geçtiği bölgelerdeki ağaçların şiddetli rüzgar nedeniyle enerji nakil hatlarımızın üzerine düşmesi sonucu oluşmuştur. Bünyemizdeki 108 personel ve 30 araç  ile zor şartlar altında arızalara müdahale edilerek enerjisiz kalan bütün bölgeler kısa sürede enerjilendirilmiştir” dedi.

Tokat İl İşletme Müdürlüğü olarak 10 bin 73 kilometre kare alanda 11 ilçe, 25 belde ve 612 köyde elektrik dağıtım hizmeti verdiklerini ifade eden Ertüzün, olumsuz hava koşulları nedeniyle özellikle kırsal bölgelerde yaşanan elektrik arızalarının Enerji Timleri’nin özverili çalışmaları ile kısa sürede giderildiğini söyledi.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları