ÇEDAŞ ‘Enerji Timleri’ Tokat kırsalında kesintisiz enerji için çalışıyor

ÇEDAŞ’ın ‘Enerji Timleri’ adını verdiği Arıza Onarım Bakım (AOB) ekipleri Tokat’ta buz yükü nedeniyle oluşan arızalara zorlu kış şartlarına rağmen anında müdahale ederek kesintisiz enerji için 7/24 çalışıyor.

ÇEDAŞ Tokat İşletme Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ‘Enerji Timleri’, Tokat’ın kırsal bölgelerinde etkili olan kar yağışı ve fırtına nedeniyle enerji nakil hatlarında oluşan buz yükü kaynaklı arızalara müdahale ederek vatandaşların enerjisiz kalmaması için çalışıyor.


Son günlerde olumsuz hava koşullarının etkili olduğu Zile ilçesi kırsalında enerji nakil hatları ve elektrik direklerinde oluşan buz yükü sebebiyle iletken kopmaları ve direk yıkılmaları meydana geldi. Kar yağışı nedeniyle yolları kapalı olan arızanın yaşandığı bölgelere paletli kar arazıyla ulaşan ÇEDAŞ ekipleri, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında önlemlerini alarak arızalara müdahale etti. Üzeri tamamen buzla kaplı 25 metre yüksekliğindeki elektrik direklerine çıkarak buzları temizleyen ekipler aynı zamanda yıkılan elektrik direklerinin yerine ise yenilerini dikerek arızadan etkilenen abonelerin enerjisiz kalmasını önledi.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları