ÇEDAŞ çalışanları Kızılay'a destek oldu

ÇEDAŞ çalışanları Kızılay Sivas Şubesi’ne kan bağışı destek oldu. “Kan vermek hayat kurtarır” sloganından hareketle yola çıkan ÇEDAŞ çalışanları kent meydanında bulunan Kızılay standında kan bağışında bulundu.


Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde yaptığı yatırım, tesis ve Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk kampanyalarına da önem veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), çalışanları ile Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek oldu. “Kan Vermek Hayat Kurtarır” sloganı ile başlatılan ve Kızılay Sivas Şubesi’nin kent meydanında bulunan standında gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına ÇEDAŞ çalışanları yoğun ilgi gösterdi. Kan bağışı öncesi sağlık formlarını doldurup doktor kontrolünden geçen ÇEDAŞ çalışanları, Kızılay’ın kent meydanındaki bağış tırında kan bağışında bulundu.

 

ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, kan bağışı kampanyalarını sosyal bir sorumluluk olarak gördüklerini ifade ederek ÇEDAŞ’ın düzenli olarak yaptığı kan bağışları ile Kızılay’a destek olduğunu söyledi.

 

Kan bağışının insani bir görev olmasının yanı sıra bağış yapan kişinin sağlığı açısından da önemli olduğunu dile getiren Akboğa, “Kan bağışı, kan bekleyen kişilerin hayatlarını kurtarmasının yanı sıra kişinin kendi sağlığı açısından da yaşamsal önem taşıyor. Kan bağışıyla kan hücreleri yenilenerek bağış yapan kişinin daha sağlıklı ve daha dinç olmasını sağlıyor” dedi.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları