15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Yıldız Dağı’nın zirvesinde anma töreni

15 Temmuz darbe girişimi sırasında demokrasinin ışığına sahip çıkan Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 1 yıl sonra bu kez anma etkinlikleri çerçevesinde yönetici ve çalışanları ile ‘demokrasi’ için yürüdü.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle önce Yukarı Tekke Mezarlığı’ndaki Garnizon ve Polis Şehitliği ziyaret edilirken, şehitler için dualar okunup mezarlarına karanfil bırakıldı. Ardından ÇEDAŞ yönetici ve çalışanları ile Sivas Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Kulübü (SİVDAK) üyelerinin katılımıyla Yıldız Dağı’nın zirvesine yürüyüş düzenlendi. Sivas kent merkezine 58 km mesafede bulunan 2 bin 552 metre yükseklikteki Yıldız Dağı’na yapılan yürüyüşün sonunda zirvede Türk Bayrağı açılırken demokrasi şehitleri anısına saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

‘DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ’

ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, 15 Temmuz’daki hain saldırıya Türkiye’nin bir bütün olarak karşı durduğunu dile getirerek, “15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı doğrultusunda meydanlara çıkan halk; tankların, uçakların ve helikopterlerin karşısına dikildi. 15 Temmuz şehitlerimiz tarihe adlarını unutulmayacak bir şekilde yazdırdı. Millî mücadele ruhu ile darbenin önüne geçildi. Bizler bu ruhu hiçbir zaman kaybetmeden, demokrasi için, vatan için birlik olacağız. Bize bugünleri kazandıran demokrasi şehitlerimizi asla unutmayacağız” dedi.

ÇEDAŞ, 15 Temmuz darbe girişimine karşı ilk andan itibaren çalışanları ile alarma geçmiş, elektrik dağıtım hizmetlerinin aksamaması için gerekli tüm önlemleri almıştı. Yaklaşık 400 saha çalışanı ile elektrik dağıtım ünitelerine herhangi bir saldırı düzenlenmemesi ve olası arızalara hızla müdahale edilmesi amacıyla bölge, işletme ve arıza onarım-bakım birimlerinin hazır bulundurulduğunu anımsatan Ahmet Sait Akboğa, “Aldığımız önlemlerle kamu hizmetinin aksamadan sürdürülmesini sağladık. Bakanlık kaynakları, mülki idare amirlikleri ve emniyet müdürlükleri ile koordineli olarak faaliyetlerimizi sürdürdük ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölünmez bütünlüğü ve demokrasi ilkelerine sahip çıktık. Ayrıca ÇEDAŞ olarak enerji arzında herhangi bir sorun yaşanmaması için Genel Müdürlük bünyesinde bir kriz masası oluşturarak elektrik dağıtımında kritik öneme sahip şebeke ve tesislerde güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkardık. Alo 186 Enerji Danışma Hattı’nı bu süreçte etkin bir şekilde kullanırken, 15 Temmuz’da başlayan demokrasi nöbetleri dolayısıyla Sivas, Tokat ve Yozgat kent merkezlerinde çeşitli noktalarda mobil jeneratörler bulundurarak olası elektrik kesintilerine karşı gerekli tedbirleri aldık” değerlendirmesinde bulundu.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları