ÇEDAŞ, Alibaba Mahallesi’ndeki havai elektrik hatlarını yer altına alıyor

Kent merkezindeki havai hatları yer altına alma çalışmalarına devam eden ÇEDAŞ, bu kapsamda Alibaba Mahallesi’ne 1 milyon 750 bin liralık yatırım yapacak.  60 beton direği kaldırıp, 2.1 km’lik hattı yer altın alacak olan ÇEDAŞ, böylece hem daha güvenli tesisler kuracak hem de modern kent imajının oluşmasına katkı sağlayacak.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), müşterilerine kaliteli, kesintisiz ve daha güvenli elektrik dağıtım hizmeti vermek ve aynı zamanda elektrik direklerinden kaynaklı görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla havai elektrik hatlarını yer altına alma çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede Alibaba Mahallesi’nde yüklenici firma ile birlikte çalışmalar yürütülürken ekonomik ömrünü tamamlamış hatlar ve elektrik direkleri sökülerek yerlerine yeni hatlar ve saha dağıtım kutuları yerleştiriliyor.

Alibaba Mahallesi’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, “Hizmet bölgemizdeki müşterilerimize kaliteli, kesintisiz ve daha güvenli elektrik dağıtım hizmeti sunmak adında çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Bu kapsamda; havai hatların yer altına alınması, ihtiyaç duyulan yerlerde bakım ve onarım, direk deplaseleri, yenilemeler ve ilaveler gibi projelerimizi yatırım planlamalarımız kapsamında uygulamaya koymaktayız. Alibaba Mahallesi’nde de havai hatları yer altına alma çalışmalarımız devam ediyor. 1 milyon 750 bin TL yatırım bütçesi ayırdığımız bu mahallede 60 beton direği kaldırıp yerlerine 45 saha dağıtım kutusu yerleştirerek 2,14 km elektrik hattını yer altına alacağız. Aynı zamanda 2 adet eski trafo binasını kapalı devre olduğu için daha güvenli ve modern olan monoblok köşklerle değiştireceğiz. Alibaba Mahallesi’nin bazı kısımlarda yaşanan gerilim düşüklüğü sorununu çözmek için ise Musul Caddesi’nde direk üstü trafo ilave edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan “Her Sokak Aydınlık” projesi kapsamında Alibaba Mahallesi’nde karanlık sokak kalmaması için 105 aydınlatma direğini şebekeye ekleyeceklerini belirten Genel Müdür Akboğa, çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Detaylı bilgi için:

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.

Kurumsal İletişim

Tel: 0346 858 5858 - 1148

Mobil: 0505 159 00 59

E-posta: kurumsal@cedas.com.tr

ÇEDAŞ hakkında

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 31 Ağustos 2010 tarihinde özelleşerek hizmetlerine başlamıştır. Çalışma esasları Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından belirlenen ÇEDAŞ, iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtmaktadır. Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 52.000 km2 alanda, 920 bin aboneye, 2,5 milyar kWh elektrik dağıtımı yapan ÇEDAŞ kaliteli hizmet anlayışını benimsemektedir. www.cedas.com.tr

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları