ÇEDAŞ’tan sanayi esnafına enerji desteği

Hizmet bölgesi Sivas, Tokat ve Yozgat’ta müşteri memnuniyetini artırmak için yatırım, tesis ve teknoloji çalışmalarını sürdüren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 4 Eylül Sanayi Sitesi’nde yapımı devam eden S.S. Sivas Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi dükkânlarının enerji altyapısını hazırlamak ve bölgedeki hatlarla ilgili düzenleme yapmak için harekete geçti.

S.S. Sivas Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Demirgil’in talebi üzerine inşaat halindeki işyerlerinin bulunduğu alana giden ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Yatırım Direktörü Mustafa Altun ile birlikte bölgedeki enerji hatlarının durumunu yerinde inceledi. İnşaat tamamlandıktan sonra işyerlerine taşınacak esnafların enerji ile ilgili talep ve sorunlarını da dinleyen Akboğa, kooperatif başkanı Hakan Demirgil ile yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa, işyeri inşaatı üzerinden geçen enerji nakil hattının kaldırılması ve talep edilen alanlardaki deplase işlemlerinin belirli bir program çerçevesinde, kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi. Yeni bir trafo kurulması talebini de değerlendireceklerini belirten Akboğa, inşaat alanının bazı kesimlerindeki enerji nakil hatlarının ise yer altına alınacağını kaydetti. Kooperatif Başkanı Hakan Demirgil ise sanayi esnafının daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlayacak olan işyeri inşaatının belirlenen plan dâhilinde tamamlanması açısından ÇEDAŞ’ın yapacağı çalışmaların önemine dikkat çekerek ilgilerinden dolayı ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa’ya teşekkür etti.

Detaylı Bilgi İçin:

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.

Kurumsal İletişim

Tel                          : 0346 858 5858 - 1148

Mobil                     : 0505 159 00 59

E-posta                  : kurumsal@cedas.com.tr

ÇEDAŞ hakkında

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 31 Ağustos 2010 tarihinde özelleşerek hizmetlerine başlamıştır. Çalışma esasları Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından belirlenen ÇEDAŞ, iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtmaktadır. Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 52.000 km2 alanda, 920 bin aboneye, 2,5 milyar kWh elektrik dağıtımı yapan ÇEDAŞ kaliteli hizmet anlayışını benimsemektedir. www.cedas.com.tr

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları