ÇEDAŞ erken alarma geçti, şiddetli fırtınaya karşı elektrik dağıtımında sorun yaşanmadı

Erken alarma geçen ÇEDAŞ, personel izinlerini iptal ederek özel vardiya sistemi ile tüm önlemlerini aldı. Fırtına nedeniyle yaşanan kesintilere hızla müdahale edilirken, hafta sonu elektrik dağıtımında büyük bir sorun yaşanması engellendi.Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 52 bin kilometrekarelik alanda, 920 bin aboneye hizmet veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş (ÇEDAŞ), Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hafta sonuna ilişkin aşırı rüzgâr ve fırtına uyarısını dikkate alarak elektrik kesintisi ve arıza gibi sorunların yaşanmaması için personel izinlerini iptal ederek hafta sonuna özel vardiya planlaması yaptı.

‘EKİPLERİMİZ 7/24 SAHADA’

ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan hava tahminleri şirketimiz açısından büyük önem arz ediyor. SCADA Ana Kontrol Merkezimiz havanın güneşli, yağmurlu, fırtınalı olma durumlarına göre tedbir alıyor. ÇEDAŞ olarak kimi zaman yük aktarımları yaparak şebekeyi rahatlatıyor, kimi zaman da ring şebekelerin kontrolünü sağlayarak kesintilerde enerji tedariki için hazırlıklar yapıyoruz. Sorumluluk bölgemizde geçtiğimiz aylarda aşırı fırtına nedeniyle neredeyse bir doğal afet yaşandı; birçok binanın çatısı uçtu ve enerji nakil hatlarımız zarar gördü. Dün de (14 Mayıs 2017) Tokat’ta yaşanan şiddetli fırtına ve rüzgâr, özellikle kırsalda ağaçların köklerinden sökülerek yıkılmasına, çatıların uçmasına ve bazı bölgelerimizde enerji kesintisine neden oldu. Şirket olarak öncesinde almış olduğumuz tedbirler, ekip takviyesi ve 7/24 personel çalışmalarıyla hafta sonunun sorunsuz bir şekilde atlatılmasını sağladık” dedi.

Genel Müdür Akboğa, ayrıca, “Müşteri memnuniyetini öncelik olarak kabul eden, zorlu şartlarda planlama yaparak bir an önce elektrik verme çabası gösteren çalışanlarımı bir kez daha kutluyorum. Kaliteli ve kesintisiz bir elektrik arzının sağlanması asli görevimiz” ifadesini kullandı.

WHATSAPP İHBAR HATTI HIZLI ÇÖZÜM

Daha önce de ÇEDAŞ iletişim kanallarının aktif bir şekilde kullanacağının belirtildiğini ifade eden Genel Müdür Akboğa, vatandaşların herhangi bir aksaklıkla karşılaşmaları durumunda 0552 186 0 186 numaralı WhatsApp İhbar Hattı’ndan talep ve şikâyetlerini görüntülü, sesli ve yazılı olarak iletmeleri durumunda saha çalışanlarınca anında görüldüğünü ve müdahale edildiğini söyledi.

Genel Müdür Akboğa, vatandaşların bu gibi olumsuz hava koşullarında kullanılmayan elektrikli ev eşyalarını prizden çekerek tedbir almaları gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Detaylı Bilgi İçin:

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.

Kurumsal İletişim

Tel                          : 0346 858 5858 - 1148

Mobil                     : 0505 159 00 59

E-posta                  : kurumsal@cedas.com.tr

ÇEDAŞ hakkında

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 31 Ağustos 2010 tarihinde özelleşerek hizmetlerine başlamıştır. Çalışma esasları Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından belirlenen ÇEDAŞ, iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtmaktadır. Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 52.000 km2 alanda, 920 bin aboneye, 2,5 milyar kWh elektrik dağıtımı yapan ÇEDAŞ kaliteli hizmet anlayışını benimsemektedir. www.cedas.com.tr

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları