ÇEDAŞ’tan 11. Uluslararası MEB Robot Yarışması’nda Sivas BİLSEM’e destek

Sivas, Tokat ve Yozgat’ta elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), eğitim kurumlarının teknolojik ve bilimsel çalışmalarına yönelik desteklerine devam ediyor. ÇEDAŞ, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Uluslararası MEB Robot Yarışması’na katılan Sivas BİLSEM’e robot malzemesi desteği sağlayarak ana sponsor oldu. 10-12 Mayıs tarihleri arasında Konya’da düzenlenen yarışmada Sivas BİLSEM, 6 öğrencinin 4 robot projesi (İnsansız Hava Aracı-İHA, Mini Sumo, Hızlı Çizgi İzleyen, Normal Çizgi İzleyen) ile derece elde etmek için mücadele edecek.

Yarışma öncesinde ÇEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Kazım Şeker, son hazırlıklarını tamamlayan Sivas BİLSEM öğrencilerini ziyaret etti. Ziyarette yarışma için hazırlanan projeler hakkından öğrencilerden bilgi alan Şeker, şirket olarak bilimsel ve teknolojik faaliyetlere büyük önem verdiklerini belirterek Konya’da düzenlenecek yarışmada BİLSEM öğrencilerine başarılar diledi.

11 ÜLKEDEN 2.800’ÜN ÜZERİNDE PROJE YARIŞACAK

Sİvas BİLSEM Müdürü Adem Uzun ise sekiz kategoride (Temalı, Çizgi izleyen, Hızlı Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Serbest Proje, Robotino, İnsansız Hava Aracı-İHA, İnsansı Robotlar, Endüstriyel Robotik Kol, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama) düzenlenen yarışmaya Türkiye’den ve 11 ülkeden 2.800’ün üzerinde projenin katılacağını söyledi. ÇEDAŞ’ın eğitim ve sosyal sorumluluk projelerine gösterdiği duyarlılığa dikkat çeken Uzun, “Teknolojik faaliyetlerin okulumuzda geliştirilmesinde katkıları dolayısıyla özellikle ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

Detaylı Bilgi İçin:

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.

Kurumsal İletişim

Tel                          : 0346 858 5858 - 1148

Mobil                     : 0505 159 00 59

E-posta                  : kurumsal@cedas.com.tr

ÇEDAŞ hakkında

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 31 Ağustos 2010 tarihinde özelleşerek hizmetlerine başlamıştır. Çalışma esasları Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından belirlenen ÇEDAŞ, iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtmaktadır. Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 52.000 km2 alanda, 920 bin aboneye, 2,5 milyar kWh elektrik dağıtımı yapan ÇEDAŞ kaliteli hizmet anlayışını benimsemektedir. www.cedas.com.tr

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları