2017’de en fazla tasarruf eden 10 aileye ÇEDAŞ’tan bedava elektrik

Sivas, Tokat ve Yozgat’taki öğrenci ailelerinin katılacağı projede, 2017’de elektrik tüketimini 2016’ya göre en fazla düşüren ilk 10 aileye ÇEDAŞ bedava elektrik verecek. Projeye başvurular 1-20 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) enerji tasarrufu hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı projelere bir yenisini ekledi. Sivas, Tokat ve Yozgat’ta daha önce ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik ‘Enerjide Tasarruf ve Yöntemleri’ konulu eğitim seminerleri vererek ‘enerji tasarrufu’ konulu resim yarışması düzenleyen ÇEDAŞ, şimdi de enerjinin gereksiz yere kullanımının engellenmesi ve israfın önlenmesi amacıyla ‘Tasarruf Ediyorum’ adlı projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında 2016 yılına oranla 2017 içerisinde konutlarında en fazla elektrik tasarruf yapan 10 ailenin belirli miktardaki elektrik tüketimi ÇEDAŞ tarafından ‘bedava’ karşılanacak.

‘ENERJİ TASARRUFUNU SOSYAL SORUMLULUK OLARAK GÖRÜYORUZ’

‘Tasarruf Ediyorum’ projesi hakkında açıklamalarda bulunan ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Türkiye’nin enerjide dışa bağımlı bir ülke olduğunu hatırlatarak bu bağımlılığın ekonomiye büyük bir yük oluşturduğuna vurgu yaptı. Enerji tasarrufunun enerjiyi etkin ve verimli kullanmak anlamına geldiğini hatırlatan Akboğa, gelişmiş ülkelerde enerjiyi verimli ve tasarruflu kullanmanın sosyal bir sorumluluk olarak hayata geçirildiğini aktardı.

Enerji varlıklarının günümüzde hızlı bir şekilde tükendiği ve enerji tasarrufunu hem bireylerin hem de kurumların maddi ve manevi sorumluluğu olarak değerlendirdiklerini ifade eden Akboğa, “Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan elektrik enerjisini, insanların kullanımına sunan bir kurum olarak enerji tasarrufu hakkında farkındalık oluşturmak için bu yeni projeyi hazırladık. Proje kapsamında Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 2017 yılında, 2016’ya göre en fazla enerji tasarrufu yapan abonelerimizin 2018 yılındaki elektrik tüketiminin 3.000 kilovatsaate kadar olan bölümü şirketimiz tarafından karşılanacak” dedi.

‘TÜRKİYE’DE 3.000 KİLOVATSAAT 24 AYLIK, ÇEDAŞ BÖLGESİNDE İSE 30 AYLIK TÜKETİME EŞ DEĞER’

Türkiye’de mesken abonelerinin yıllık ortalama elektrik tüketim miktarının 1.500 kilovatsaat olduğunu dile getiren Genel Müdür Akboğa, 3.000 kilovatsaat enerjinin bir mesken abonesinin yaklaşık 24 aylık elektrik tüketimine denk geldiğini, ÇEDAŞ bölgesinde ise 3.000 kilovatsaatlik enerjinin 30 aylık elektrik tüketimine eş değer olduğunu söyledi. Projeye dâhil olmak isteyen tüketicilerin mesken aboneliği olması ve ailesinde en az bir öğrenci bulunması gerektiğine dikkat çeken Akboğa, “2017 yılında en fazla elektrik tasarrufu yapan ilk 10 aileden 1’inci ailenin 3.000 kilovatsaat, 2’nci ailenin 2.000 kilovatsaat, 3’üncü ailenin 1.000 kilovatsaat, 4’üncü ve 5’inci ailenin 500 kilovatsaat, diğer ailelerin ise 200 kilovatsaatlik elektrik tüketimlerini ÇEDAŞ üstlenecek” ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR 1 ARALIK 2017’DE YAPILABİLECEK

Projeye katılmak isteyen tüketicilerin Nisan ayı dâhil olmak üzere Aralık 2017’ye kadarki dönem içerisindeki 6 aylık (180 gün) elektrik tüketimlerini ibraz ederek ÇEDAŞ’a başvurabileceklerini belirten Ahmet Sait Akboğa, şirket teknik ekipleri tarafından yapılacak incelemeler sonrasında ibraz edilen dönemlerdeki elektrik tüketimlerinin 2016 yılı aynı dönemleri ile kıyaslanarak en fazla oranda enerji tasarrufu yapan öğrenci ailelerinin belirtilen fırsatlardan yararlanmaya hak kazanacağını söyledi. Başvuruların bizzat aboneler tarafından yapılacağını ifade eden Akboğa, “Öğrenci velisi ve mesken aboneliği olan tüm tüketicilerimiz belirtilen şartları belgelendirmek kaydı ile ‘Tasarruf Ediyorum’ projesine dahil olabilecek. 1 Aralık 2017 tarihinde başlayacak başvurular 20 Aralık 2017 tarihinde sona erecek” diye konuştu.

Detaylı Bilgi İçin:

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.

Kurumsal İletişim

Tel                          : 0346 858 5858 - 1148

Mobil                     : 0505 159 00 59

E-posta                  : kurumsal@cedas.com.tr

ÇEDAŞ hakkında

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 31 Ağustos 2010 tarihinde özelleşerek hizmetlerine başlamıştır. Çalışma esasları Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından belirlenen ÇEDAŞ, iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtmaktadır. Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 52.000 km2 alanda, 920 bin aboneye, 2,5 milyar kWh elektrik dağıtımı yapan ÇEDAŞ kaliteli hizmet anlayışını benimsemektedir. www.cedas.com.tr

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları