ÇEDAŞ, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün şiddetli rüzgâr uyarısına karşı tedbirini aldı

Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 52 bin kilometrekarelik alanda 920 bin aboneye hizmet veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş (ÇEDAŞ), Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hafta sonuna ilişkin aşırı rüzgâr ve fırtına uyarısını dikkate alarak elektrik kesintisi ve arıza gibi sorunların yaşanmaması için personel izinlerini iptal ederek hafta sonuna özel vardiya planlaması yaptı.

‘EKİPLERİMİZ 7/24 SAHADA’

ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, “Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava tahmini doğrultusunda hafta sonu fırtına ve rüzgârdan dolayı enerji kesintisini minimize etmek adına tedbirlerimizi aldık, 3 İl ve 40 İlçe merkezinde çalışmalarımız devam ederken hafta sonu rüzgâr ve fırtına uyarısı nedeniyle daha önce oluşturduğumuz ilave 14 bölgede görevli bakım personelinin de arızalara müdahale edebileceği şekilde 7/24 mesai planlamasını yaptık. Birçok bölgede bina çatılarının şiddetli rüzgâr nedeniyle uçmasından dolayı enerji hatlarımıza zarar verdiğini görüyoruz. Kuvvetli rüzgârın sürdüğü anlarda dahi arıza ekiplerimiz birçok noktada kopan havai hatların onarımına büyük çaba sarf ediyor. İnsanların kuvvetli rüzgâr yüzündün yolda yürümekte dahi güçlük çektiği anlarda, personelimiz metrelerce yükseklikteki direklerde arızaların giderilmesine çalışıyor. Arızaların giderilmesi amacıyla canla başla sahada çalışan personelimizi canı gönülden kutluyorum. Amacımız öncelikle müşteri memnuniyetinin sağlanarak kaliteli ve kesintisiz bir elektrik arzının sağlanması” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI HIZLI ÇÖZÜM

ÇEDAŞ iletişim kanallarının aktif bir şekilde kullanacağını ifade eden Genel Müdür Akboğa, vatandaşların herhangi bir aksaklıkla karşılaşmaları durumunda 0 552 186 0 186 numaralı WhatsApp İhbar Hattı’ndan talep ve şikâyetlerini görüntülü, sesli ve yazılı olarak iletmeleri durumunda, arızaların ve sorunların saha çalışanlarınca anında görüldüğünü ve müdahale edildiğini söyledi.

Genel Müdür Akboğa, ayrıca vatandaşların olumsuz hava koşulları düzelinceye kadar kullanmadığı elektrikli ev eşyalarını prizden çekerek tedbir almaları yönünde uyarıda bulundu.

Detaylı Bilgi İçin:

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.

Kurumsal İletişim

Tel                          : 0346 858 5858 - 1148

Mobil                     : 0505 159 00 59

E-posta                  : kurumsal@cedas.com.tr

ÇEDAŞ hakkında

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 31 Ağustos 2010 tarihinde özelleşerek hizmetlerine başlamıştır. Çalışma esasları Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından belirlenen ÇEDAŞ, iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtmaktadır. Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 52.000 km2 alanda, 920 bin aboneye, 2,5 milyar kWh elektrik dağıtımı yapan ÇEDAŞ kaliteli hizmet anlayışını benimsemektedir. www.cedas.com.tr

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları