ÇEDAŞ, referandumda elektrik sorunu yaşanmaması için teyakkuz halinde

Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 52 bin kilometrekarelik alanda 920 bin aboneye hizmet veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş (ÇEDAŞ), 16 Nisan tarihinde yapılacak Anayasa değişikliği halk oylaması sırasında ve sonrasında elektrik kesintisi ve arıza gibi sorunlar yaşanmaması için özel çalışma başlattı. ÇEDAŞ, bir yandan referandum gününde tüm izinleri kaldırıp arıza ve kesintilere karşı sahadaki eleman sayısını artırırken diğer yandan da enerji arzında herhangi bir sorun yaşanmaması için başta hizmet bölgesindeki Yüksek Seçim Kurulları ve Valilikler olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla koordinasyonu sağlayarak azami ölçüde gerekli tedbirleri aldı.

‘EKİPLERİMİZ 7/24 SAHADA’

Oy kullanmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu dile getiren ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, “16 Nisan Türkiye için tarihi bir gün. Her zaman olduğu gibi bu önemli günde de vatandaşlarımıza kesintisiz enerji hizmeti vermek üzere şirket olarak teyakkuz haline geçtik. Bakım ve onarım çalışmalarımızı hızlandırdık. Personelimiz; mevcut araç ve ekipmanlar ile 7/24 kesintisiz hizmet vermek üzere o gün sahada görev yapacak. Ben şimdiden Anayasa değişikliği oylamasının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

EN AZ KESİNTİ OLAN BÖLGE UNVANINA SAHİP

Abonelerine kesintisiz enerji sağlamak için teknolojinin tüm imkânlarını da devreye alan ÇEDAŞ, 100 merkezi kapsayan ve ‘veri toplama ve uzaktan kumanda kontrolü’ olarak ifade edilen SCADA sistemi sayesinde arızalara hızla uzaktan ulaşabiliyor. Bölgede arızaların yüzde 55’ine SCADA üzerinden müdahale ederken bu arızaların yüzde 75’ini de 0-10 dakika arasında giderebiliyor. SCADA merkezinden yapılan manevralar ile arızanın giderilmesi, arızadan etkilenecek tüketici sayısı ve arıza süresinin de minimize edilmesi sağlanıyor.

Diğer yandan iletişim imkânının bulunmadığı arıza bölgelerinde, ekipler arasındaki koordinasyon ve iletişim için ÇEDAŞ, uydu telefonlarını da kullanıyor. Türkiye genelinde elektrik kesintisinin en az olduğu bölge unvanına sahip olan ÇEDAŞ, 76 adet arazi aracı ile de arızalara hızla ulaşabiliyor.

Detaylı Bilgi İçin:

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.

Kurumsal İletişim

Tel                          : 0346 858 5858 - 1148

Mobil                     : 0505 159 00 59

E-posta                  : kurumsal@cedas.com.tr

ÇEDAŞ hakkında

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 31 Ağustos 2010 tarihinde özelleşerek hizmetlerine başlamıştır. Çalışma esasları Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından belirlenen ÇEDAŞ, iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtmaktadır. Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 52.000 km2 alanda, 920 bin aboneye, 2,5 milyar kWh elektrik dağıtımı yapan ÇEDAŞ kaliteli hizmet anlayışını benimsemektedir. www.cedas.com.tr

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları