ÇEDAŞ Genel Müdürü AKBOĞA, İl Genel Meclisi üyelerini bilgilendirdi

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Sivas İl Genel Meclisi’nin Şubat ayı toplantılarına konuk oldu. Meclis üyelerine ÇEDAŞ'ın 2016 yılında yaptığı yatırım ve çalışmalar ile 2017 yılı plan ve projeleri hakkında bir sunum yapan Akboğa, meclis üyelerinin talep ve önerilerini dinledi.

Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 920 bin aboneye elektrik dağıtım hizmeti verdiklerini belirten Akboğa, 2016 yılında üç ile toplam 100 milyon liralık yatırım yaptıklarını 2017’de ise 105 milyon liralık yatırım yapmayı planladıklarını söyledi. Genel Müdür Akboğa, 2017 yılında yapılacak yatırımların büyük bir kısmının köy şebekelerinin yenilenmesine harcanacağını ifade ederek kırsal bölgelerdeki çalışmalara ağırlık vereceklerini kaydetti.

Kesinti ve arızalara hızla müdahale ederek müşteri memnuniyetini en yüksek düzeye taşıdıklarını dile getiren Akboğa, “2010 yılında 49 bin 136 olan toplam arıza sayısı 2015 sonu itibarıyla 18 bin 569’a geriledi. Alçak ve orta gerilimde arızaları yüzde 63 düşürdük. Arızaları süreleri de 2010 yılına göre yüzde 81 oranında azaldı” diye konuştu.

ÇEDAŞ’ın Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun 2015 Elektrik Piyasası Gelişme Raporu’na göre Türkiye genelindeki 21 dağıtım şirketi arasında, en az elektrik kesintisi yapan şirket olduğunu vurgulayan Akboğa, 2017’de kesinti sürelerini daha aşağıya çekmek için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Müşteri memnuniyetini sağlamak için var güçleri ile çalıştıklarının altını çizen Akboğa, Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “CBS sistemini kurma çalışmalarımız devam ediyor. ‘Veri Toplama ve Uzaktan Kumanda Kontrolü’ olarak ifade edilen SCADA sistemine entegre edilecek CBS ile aboneler, tesisler, hatlar, direkler, trafolar gibi birçok birim kayıt altına alınarak kontrol ağına dahil edilecek. Böylelikle elektrik dağıtım şebekeleri, aboneler ve veriler sürekli izlenebilir bir hale gelecek” ifadelerini kullandı.

Araç filolarını yenilediklerini belirten Akboğa, son model araçlarla hizmetlerini sürdürdüklerini kaydetti. Akboğa, konuşmasının ardından meclis üyelerinin sorularını yanıtladı.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları