ÇEDAŞ ekibi, arızaya giderken mahsur kaldı

Hizmet bölgesindeki müşterilerine kesintisiz enerji temini için zorlu kış şartlarında mücadele eden ÇEDAŞ ekibi, Sivas’ın Zara ilçesindeki bir arızaya müdahale etmek için gittiği bölgede aracın kara saplanması sonucu mahsur kaldı. Kırsal bölgede mahsur kalan ekip, bölgeye yakın diğer arıza ekipleri tarafından kurtarıldı.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), kış mevsiminin etkisini yoğun olarak hissettirdiği hizmet bölgesi Sivas, Tokat ve Yozgat’ta kesintisiz enerji için çalışmalarına aralıksız devam ederken, olumsuz hava koşulları nedeniyle enerji nakil hatlarında oluşan arızalara anında müdahale ediyor. Bu kapsamda Sivas’ın Zara ilçesi Pazarcık Köyü enerji nakil hattı grubundaki arızalara müdahale etmek için yola çıkan ÇEDAŞ ekibi, kar yağışı ve arazi koşulları nedeniyle Zara’ya bağlı Keloşlar ve Hasanağa mezraları arasındaki kırsal alanda araçlarının kara saplanması nedeniyle mahsur kaldı. Kendi imkânları ile mahsur kaldığı bölgeden çıkmayı başaramayan ekip, bölgeye yakın diğer arıza ekiplerinin uzun uğraşları sonucu kurtarıldı.

60 KİŞİLİK ÖZEL EKİPLE 7/24 MESAİ

Hizmet bölgesindeki 40 ilçe ve 55 beldede arızalara karşı 60 kişilik özel ekibi ile teyakkuz halinde olduklarını ifade eden ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, zorlu kış şartlarının hâkim olduğu hizmet bölgelerinde müşteri memnuniyetini üst seviyede tutacak şekilde çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

Olumsuz hava koşullarının yanı sıra zorlu bir coğrafyada müşterilerine kesintisiz ve kaliteli enerji temini için 7/24 teyakkuz halinde olduklarını ifade eden Akboğa, “Kırsal bölgelerimizdeki enerji hatlarında buz yükü ve fırtına nedeniyle zaman zaman arızlar meydana geliyor. Arızalara müdahale etmek için çalışmalarını aralıksız sürdüren ekiplerimiz çetin arazi koşulları ve yoğun kar nedeniyle zaman zaman talihsiz durumlarla karşılaşabiliyor. Zara’da da arızaya giden ekibimiz kış mevsiminin ve arazi şartlarının mağduru oldu. Uzun uğraşlar sonucu bölgede bulunan diğer arıza ekiplerimiz tarafından kurtarılan personelimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kış mevsimi boyunca muhtemel arızalara karşı alarm halinde olarak müşterilerimizin enerji konusunda bir mağduriyet yaşamaması için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları