ÇEDAŞ, 2016’da 18 milyon TL kırsal şebeke yatırımı yaptı.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), kırsaldaki saha çalışmalarında daha etkin olmak amacıyla yerel yönetimlerle koordinasyona önem veriyor. Bu kapsamda Divriği ilçesine bağlı köy muhtarları ile bir araya gelen ÇEDAŞ yöneticileri, muhtarların sorumlu oldukları bölgelerin elektrikle ilgili taleplerini ve sorunları dinledi.

ÇEDAŞ Genel Müdürlük binasında muhtarlarla yapılan toplantıya, Divriği ilçesine bağlı Mahalle ve Köy Muhtarı ile ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Yatırım Direktörü Mustafa Altun ve Sistem İşletme Müdürü Özgür Alparslan katıldı. Toplantıda konuşan ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, şirket olarak öncelikli amaçlarının tüketici memnuniyeti olduğuna dikkat çekerek ÇEDAŞ’ın kırsaldaki yatırımlara önem verdiğini söyledi.

Sivas’ta 2016 yılında en büyük yatırımı kırsaldaki köy şebekelerine aktardıklarını dile getiren Akboğa, “Toplamda 79 proje ile Sivas merkez ve ilçelerinde 15 milyon TL yer altı şebekesi yatırımı, 5 milyon TL dağıtım merkezi ve enerji nakil hattı yenileme yatırımı, 6 milyon TL küçük ek tesis yatırımları, 11 milyon TL teknolojik ve diğer yatırımlar ile 53 köy projesinde 18 milyon TL köy şebekesi yatırımı olmak üzere toplamda yaklaşık 55 milyon TL yatırım gerçekleştirdik” dedi.

ÇEDAŞ’ın 2017 yılında hizmet bölgesine yapacağı yatırımların büyük bir bölümünü kırsal şebekelerin yenilenmesine ayıracağını belirten ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa, “2017 yılında 101 köy şebekesi için yaklaşık 20 milyon TL yatırım yapmayı planlıyoruz. Sivas merkez ve ilçelerinde 1 Milyon TL dağıtım merkezi yenileme yatırımı, 7 milyon TL enerji nakil hattı yatırımı, 7 milyon TL küçük ve ek tesisler yatırımı, 5 milyon TL yeraltı şebekesi yatırımı gerçekleştirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Ayrıca; ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, ÇEDAŞ olarak tüketici memnuniyetinin sağlanması ve sürekli enerji tedariği konularında çalışmaları aralıksız olarak sürdüreceğiz. Burada muhtarlarımıza da önemli görevler düşmekte, merkezde, ilçede, köyde diğer yatırımcı kuruluşlar tarafından yapılan yatırım çalışmalarının yakinen takip edilmesi, yönlendirilmesi ve vatandaşların bilgilendirilmesi muhtarlarımızın sorumluluğundadır. Karayolları, Belediyeler, İl Özel İdareleri ve diğer kurum ve kuruluşların yapmış oldukları yatırımlarda, deplase uygulamalarına kadar bütün işlerin bir defada ilgili kuruluşça eksiksiz olarak yapılması ve bu konuların muhtarlarımızca da takibi ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır. Aksi halde yapılan yatırımların kimi zaman atıl, kimi zaman ise ek yatırım gerektirerek, hem zaman kaybı, hem de ülke ekonomisine zarar vereceğini söyledi.  

KÖY MUHTARLARI ‘ACİL MUHTAR HATTINA’ EKLENİYOR

ÇEDAŞ’ın paydaşları ile ilişkilerini güçlendirmek ve muhtarlarla olan iletişimi artırmak için ÇEDAŞ Alo 186 Çağrı Merkezi bünyesinde ‘Acil Muhtar Hattı’nın oluşturulduğunu hatırlatan Akboğa, “Sivas’taki muhtarlarımızın elektrik dağıtımında karşılaştığı sorunlar ile talep ve şikâyetlerini bizlere daha hızlı iletebilmeleri için bir süre önce ÇEDAŞ Alo 186 Çağrı Merkezi bünyesinde oluşturduğumuz Acil Muhtar Hattı’nı muhtarlarımızın hizmetine sunduk. Bu sayede muhtarlarımız çağrı merkezini aradıklarında onlara ayrıcalık tanınıyor ve sisteme erişim kolaylığı sağlanıyor. Bu çalışma ile Sivas il merkezindeki mahalle muhtarlarının tamamının iletişim bilgileri sisteme dâhil edildi. Verilerine ulaşılan köy muhtarlarının da sisteme dâhil edilme işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları