Çamlıbel Perakende Elektrik Satış A.Ş.

ÇEDAŞ, EPDK’nın elektrik dağıtım şirketlerinin “dağıtım faaliyeti” ile “perakende satış faaliyetinin” farklı şirketler üzerinden yürütülmesi kararı kapsamında Çamlıbel Perakende Elektrik Satış A.Ş. adı ile perakende satış şirketini 01.01.2013 tarihinde faaliyete başlamak üzere kurmuştur.

Ocak ayı itibari  ile Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde elektrik faturaları Çamlıbel Perakende Elektrik Satış A.Ş adı altında müşterilerimize ulaşacaktır.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım sorumluluk alanında 750 Bine yakın müşterisiyle elektrik dağıtım işini yürüten, son kullanıcıya enerjiyi en verimli şekilde ulaştırmak hedefi ile faaliyetlerini sürdüren Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ, EPDK’nın 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanununa dayanarak elektrik dağıtım şirketlerinin “dağıtım faaliyeti” ile “perakende satış faaliyetinin” farklı şirketler üzerinden yürütülmesi kararı kapsamında 1 Ocak 2013 tarihi itibari ile perakende satış faaliyetlerini yürütmek amacı ile Çamlıbel Perakende Elektrik Satış A.Ş. adı altında şirketini kurarak faaliyete başlamıştır.

Aynı çatı altında, iki ayrı şirket olarak farklı faaliyet alanlarında hizmet verecek olan bu yeni yapılanmada, elektrik dağıtımı olarak tanımlanan; işletme, bakım, yatırım, tesis, sayaç okuma, kesme/açma işlemleri Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş(ÇEDAŞ) tarafından verilmeye devam edilirken, abonelik, faturalama, tahakkuk, tahsilat gibi hizmetler ise yeni şirket olanÇamlıbel Perakende Elektrik Satış A.Ş. tarafından verilecektir.

Çamlıbel elektrik Dağıtım A.Ş. ve Çamlıbel Perakende Elektrik Satış A.Ş olarak hedefimiz; Dağıtım bölgelerimizde ki müşterilerimize kesintisiz, sürekli, kaliteli ve ucuz enerjinin sağlanmasıdır. Bu süreçte müşteri odaklı, tüketici haklarına saygılı çözüm üreten bir Şirket  profilini ortaya çıkarmak ise bizlerin en önemli görevi olacaktır. Ayrıca 2013 yılı sektörümüzde yapısal ve köklü değişikliklerinde başladığı bir yıl olacaktır. 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren 4628 Sayılı Elektrik Piyasası Kanun’u gereği elektrik dağıtım ve elektrik perakende satış faaliyetleri ayrı tüzel kişilikler altında yürütülmeye başlanmıştır. Bu kapsamda Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından tamamlanan ikincil mevzuat çalışmaları ile belirlenen yol haritasına uygun olarak kurulan Çamlıbel Perakende Elektrik Satış A.Ş.ye EPDK tarafından 27.12.2012 tarih ve 4207-12 sayılı kararı ile Perakende elektrik Satış Lisansı verilmiştir.

Faturalar ÇAMLIBEL PERAKENDE ELEKTRİK SATIŞ A.Ş. adı ile gelecek...

Bu gelişme hizmetlerde ya da kullanıcılar tarafında bir değişiklik meydana getirmeyecek olup; “Bu ayrıştırma işlemi ile Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. dağıtım ve sayaç okuma gibi teknik sorumlulukları üstlenirken; Çamlıbel Perakende Elektrik Satış A.Ş. adlı şirketimiz ise faturalama, tahakkuk, tahsilat gibi satış ve sonrası çalışmaları yürütecektir. Çamlıbel Perakende Elektrik Satış A.Ş adı ile gelecek faturaların, Fatura ödeme işlemleri ise mevcut tahsilat kanalları aracılığıyla sağlanmaya devam edilecektir. Yaşanan bu değişimin müşterilerimize kaliteli hizmet olarak dönmesi için tüm ekiplerimi çalışmalarını sürdürecektir.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları