ÇEDAŞ, Tokat’ın enerjisine 145,2 milyon liralık yatırım yapacak

ÇEDAŞ Tokat İl İşletme Müdürlüğü yetkilileri, Tokat Muhtarlar Derneği üyeleri ile bir araya gelerek saha, tesis ve teknoloji yatırımları hakkında bilgi verdi. 
Tokat’taki muhtarlar da ‘Acil Muhtar Hattı’na eklenirken, İl İşletme Müdürü Akif Ertüzün, “Önümüzdeki 5 yıl içinde Tokat’a 145,2 milyon liralık yatırım yapacağız” dediÇamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) tüketicilerin fahri konsolosu muhtarlarla koordinasyonu artırarak saha planlamalarında daha etkin olmak üzere arka arkaya adımlar atmayı sürdürüyor. Bu çerçevede ÇEDAŞ Tokat İl İşletme Müdürü Muhammed Akif Ertüzün, Tokat merkezinde bulunan mahalle muhtarlarını İşletme Müdürlüğü’nde ağırladı. 

Toplantıda konuşan ÇEDAŞ Tokat İl İşletme Müdürü Ertüzün, şirket olarak öncelikli amaçlarının tüketici memnuniyeti olduğuna dikkat çekerek yaptıkları saha, tesis ve teknoloji yatırımlarıyla tüketicilerin yaşam kalitesini artırarak Tokat’a değer katmayı hedeflediklerini söyledi.

TOKAT’TAKİ MUHTARLAR, ‘ACİL MUHTAR HATTINA’ EKLENDİ

ÇEDAŞ’ın paydaşları ile ilişkilerini güçlendirmek ve muhtarlarla olan iletişimi artırmak için ÇEDAŞ Alo 186 Çağrı Merkezi bünyesinde ‘Acil Muhtar Hattı’nın devreye alındığını ifade eden Ertüzün, “Tokat’taki muhtarlarımızın elektrik dağıtımında karşılaştığı sorunlar ile talep ve önerilerini bizlere daha hızlı iletebilmeleri için bir süre önce ÇEDAŞ Alo 186 Çağrı Merkezi bünyesinde oluşturduğumuz Acil Muhtar Hattı’nı muhtarlarımızın hizmetine sunduk. Bu sayede muhtarlarımız çağrı merkezini aradıklarında onlara ayrıcalık tanınıyor ve sisteme erişim kolaylığı sağlanıyor. Bu çalışma ile Tokat il merkezindeki mahalle muhtarlarının tamamının iletişim bilgileri sisteme dâhil edildi. Verilerine ulaşılan köy muhtarlarının da sisteme dâhil edilme işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.

MUHTARLAR İÇİN WHATSAPP GRUBU

ÇEDAŞ Tokat İl İşletme Müdürü Muhammed Akif Ertüzün, şirket olarak yerel yönetimlerle iletişimi güçlendirmek ve daha ulaşılabilir bir kurum olmak için teknolojinin sunduğu imkânları etkin bir şekilde kullandıklarını da kaydetti. Bu kapsamda muhtarlar ile koordinasyonu artırmak için ‘WhatsApp Muhtar Grubu’ oluşturduklarını belirten Ertüzün, “Tokat merkez mahalle muhtarlarının tamamı ve ÇEDAŞ yetkililerinin katılımıyla oluşturduğumuz WhatsApp Muhtar Grubu sayesinde, muhtarlarımızın enerji ile ilgili yaşadıkları sorunları ve talepleri bizlere hızlı bir şekilde ulaştırmalarını sağlamış olduk. WhatsApp gurubu üzerinden muhtarlarımız tarafından yazılı, sesli ve görüntülü olarak bildirilen şikâyet ve talepler ekiplerimiz tarafından kısa süre içerisinde değerlendirilerek çözüme kavuşturuluyor” ifadesini kullandı.

TOKAT’A 145,2 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILACAK

ÇEDAŞ’ın 2011-2015 yılları içerisinde Tokat’a 76 milyon TL yatırım yaptığını hatırlatan Ertüzün, 2016-2020 yılı uygulama dönemi için ise Tokat’a 145,2 milyon TL yatırım yapmayı planladıklarını kaydetti. Tokat’a 2016 yılı içerisinde ve 2017 yılında yapılması planlanan yatırımlar hakkında da bilgiler veren ÇEDAŞ Tokat İl İşletme Müdürü Muhammed Akif Ertüzün, şöyle konuştu:

“Toplamda 34 proje ile Tokat ili ve ilçelerinde 3,5 milyon TL yeraltı şebekesi yatırımı, 3 milyon TL dağıtım merkezi ve enerji nakil hattı yenileme yatırımı, 5 milyon TL köy şebekesi yenileme yatırımı, 4,5 milyon TL küçük ek tesis yatırımları, 8,5 milyon TL teknolojik ve diğer yatırımlar olmak üzere toplamda 24,5 milyon TL yatırım gerçekleştirildi. 2017 yılında ise 9 milyon TL köy şebekesi yenileme yatırımı, 8 milyon TL köy gruplarına ait enerji nakil hattı yenileme yatırımı, 1 milyon TL aydınlatma yatırımı, 2 milyon TL dağıtım merkezi yenileme yatırımı, 2,5 milyon TL küçük ek tesisler yatırımları, 6,5 milyon TL teknolojik ve diğer yatırımlar olmak üzere toplamda 29 milyon TL yatırım yapılması planlanmakta.”

Konuşmasına ÇEDAŞ’ın diğer yatırımları ve çalışmalarını anlatarak devam eden Ertüzün şunları kaydetti: “Ayrıca il müdürlüğümüze bağlı arıza bakım ve onarım ekiplerimiz 2016 yılı içerisinde Tokat ili ve ilçelerinde toplamda 4 bin 147 km’lik dağıtım hattını kontrol ederek gerekli bakım çalışmalarını tamamladı. Böylelikle önümüzdeki süreçte vatandaşlarımızın kaliteli, kesintisiz ve sürekli bir elektrik enerjisi temini sağlanmış olacak. İl işletme müdürlüğümüz tarafından elektrik arızalarına daha erken müdahale edebilmek için 24 istasyona SCADA tesisi kuruldu ve bu sayede arıza süreleri düşürüldü. Yine 2016 içerisinde arıza bakım ve onarım ekiplerimizde bulunan 10 platformlu araç ve 14 adet 4x4 araç yenilenerek araç filomuz güçlendirildi.”

EN AZ ELEKTRİK KESİNTİSİ ÇEDAŞ’TA

Toplantıda Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından hazırlanan “Elektrik Piyasası 2015 Yılı Piyasa Gelişme Raporu” ile ilgili verileri de paylaşan Ertüzün, “EPDK verilerine göre ÇEDAŞ Türkiye genelinde en az elektrik kesintisi yapan dağıtım şirketi olarak kayıtlara geçti. Sivas, Tokat ve Yozgat bölgesinde 900 bin aboneye hizmet veren ÇEDAŞ, abone başına yıllık ortalama 4.4 adet kesinti ile 21 dağıtım bölgesi arasında en az bildirimli ve bildirimsiz kesinti yapan şirket unvanını sahip oldu” diye konuştu.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları