Elektrik Abonesi Olmak İçin DASK Gerekli

Çamlıbel Elektrik Dağıtım Bölgesinde 750 bine yakın müşterisiyle elektrik dağıtım işini yürüten, son kullanıcıya enerjiyi en verimli şekilde ulaştırmak hedefi ile faaliyetlerini sürdüren ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ, 18 Ağustos 2012 tarihi itibari ile yürürlüğe giren kanun nedeni ile Zorunlu Deprem Sigortası olmayan vatandaşlara yeni abonelik verilemiyor.

Konu ile ilgili olarak Abone işlem merkezlerimizde ve ödeme veznelerinde vatandaşlara yönelik gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. Ancak; Buna rağmen vatandaşlarımız Zorunlu Deprem Sigortası poliçelerini unutabiliyorlar. 18.05.2012 tarih ve 28296 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak 18 Ağustos 2012 tarihi itibari ile yürürlüğe giren 6305 sayılı Afet Sigortaları Kanununun 11. maddesinde “Zorunlu deprem sigortası kapsamına giren binalar ve bağımsız bölümlerle ilgili olarak yaptırılan su ve elektrik abonelikişlemlerinde zorunlu deprem sigortasının varlığı ilgili kuruluşça kontrol edilir” hükmüne dayanarak; ÇEDAŞ olarak yeni aboneliklerde vatandaşlarımızın zorunlu deprem sigortası poliçelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.Bu kanuni bir gereklilik olup,. Bu nedenle yeni abonelik ve abonelik değişikliği ile ilgili tüm işlemlerde zorunlu deprem sigortası poliçeleri de personelimiz tarafından talep edilmektedir.

Genel olarak abonelik için gelen kişilerin sigorta poliçelerini de yanında getirmeleri kendi işlerini kolaylaştıracaktır. Kanunun yürürlüğe girdiğini unutan müşterilerimiz için bu duyuruyu tekrar yapmak ihtiyacı duyulmuştur.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları