ÇEDAŞ, birlik ve beraberlik ruhunu ‘aşure’ ile tatlandırdı

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), Muharrem ayı dolayısıyla hizmet bölgesinde bulunan Sivas, Tokat ve Yozgat’ta vatandaşlara aşure dağıttı. ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa, aşurenin birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiğini söyledi.

Müşterilerine kaliteli, kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik dağıtımı yapmak için yatırımlarına ve çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), Aşure Günü olarak da bilinen Hicri takvimin Muharrem ayının 10. gününde Sivas, Tokat ve Yozgat’ta vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Paylaşma ve dayanışma ruhunun ön plana çıktığı gün dolayısıyla ÇEDAŞ tarafından Sivas Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu, Yozgat Erdoğan M. Aktay İlk ve Ortaokulu öğrencileri ile Tokat’ta vatandaşlara, şirket personeline aşure ikramı yapıldı.

ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Ramazan ayından sonra bolluk, bereket ve dayanışma ayı olarak bilinen Muharrem ayında yapılan aşure geleneğinin uzun yıllardır devam etiğini ifade ederek aşurenin birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiğine dikkat çekti.

Aşure gününde, İslam tarihi açısından birçok önemli olayın yaşandığını hatırlatan Akboğa, “Aşure, birçok gıdanın bir araya gelmesiyle oluşan, lezzetli bir tatlıdır. Bu, bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı bizler için çok değerlidir. Birlik ve bütünlüğümüzün daha da artmasını, Muharrem ayının ve Aşure Günü’nün hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları