ÇEDAŞ’ın 450 personeli bayramda kesintisiz enerji için sahada

Kurban Bayramı tatili boyunca planlı elektrik kesintilerine ara veren ÇEDAŞ, kesintisiz ve kaliteli enerji için bayram öncesinde bakım çalışmalarına ise hız verdi. Bayramda 450 personelin 7/24 sahada olacağını dile getiren ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa, elektriğin sıradan bir günde bile hayati önem taşıdığını, özellikle insanların bayram gününde mağdur olmamaları amacıyla 24 saat esasına dayalı çalışmaya devam edileceğini bildirdi.

Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 52 bin km² alanda yaklaşık 900 bin aboneye elektrik dağıtımı yapan Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), Kurban Bayramı tatilinde planlı kesintilere ara verdi. Uzun bayram tatili öncesinde bakım ve onarım çalışmalarını da artıran ÇEDAŞ’ın 450 personeli, Kurban Bayramı süresince 7/24 göreve hazır olarak sahada yer alacak.

Bayramda, Alo Enerji Hattı hazır kıta olarak gelen talep ve arızaları sahada bulunan personele aktarırken, şebeke online olarak SCADA Kontrol Merkezi üzerinden de takip edilecek. Herhangi bir sorun yaşanmaması için ÇEDAŞ, 24 saat boyunca çalışanları ile göreve hazır olacak.


ŞEBEKE UZAKTAN İZLENİYOR


Çalışmalar hakkında bilgi veren ve arıza onarım personeli tarafından düzenli olarak hatların tarandığına işaret eden ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, bakım ihtiyacı olan bölgelerde bayram öncesinde özel çalışma yapıldığını söyledi. Bayramda planlı bakımların askıya aldığını kaydeden Akboğa, “Kurban Bayramı süresince müşterilerimizin mağdur olmaması amacıyla ekiplerimizi 24 saat esasına dayalı çalışmayla görevlendirdik. Amacımız Kurban Bayramı boyunca kesinti yaşanmaması ve muhtemel arızaların en kısa sürede giderilmesidir” dedi.

Sorumluluk bölgesi genelinde yaklaşık 43 bin km hat uzunluğuna sahip ÇEDAŞ, devreye aldığı SCADA sistemiyle şebekeyi uzaktan izleyip kontrol ediyor ve arıza durumunda elektrik kesintisini kumanda merkezinden kısa süreler içerisinde giderebiliyor.

 

 

Çedaş Facebook Sayfası Çedaş  Twitter Sayfası Çedaş Instagram Sayfası
© 2018 Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları